Kovancılar Mutlu Son Gülşen

Kovancılar mutlu son teknikleri arasında yer alan petrisaj yani yoğurma halk arasında kullanılan en yaygın yöntemdir. Petrisaj el (tek ve çift), parmak, yuvarlama, sıkıştırma ve çimdikleme diye tabir edilen yöntemlerle yapılmaktadır.

Kovancılar mutlu son masaj

Petrisaj kendi içerisinde dört aşamadan oluşmaktadır. Sıkma ile başlayan petrisaj yöntemi hemen ardından germe, esnetme ve kaydırma yöntemi ile devam etmektedir. Bu aşamalarda uygulanan tüm yöntemler kasların gevşemesi üzerine kurulmuştur.

Kovancılar masaj salonları

Sıkma aşamasında kası el ile hissedip sıkar iken kaydırma aşamasına gelindiği ise kas üzerinde el yardımı ile ilerlemek için kaydırma işlemi gerçekleştirilir.

Petrisaj yöntemin ile kaslar liflerinin gidişine aykırı veya eğik olarak tutulur, burada öfloraj’da olduğu gibi masaj hareketleri kalbe doğru olmalıdır fakat bu öflorajdaki gibi kural değildir. Kovancılar mutlu son . Tek yada çift el kullanımı masaj yapılan kişinin boy ve kas yapısına göre değişmektedir. Petrisaj yöntemi kasların en yoğun ve sert çalıştırıldığı yöntemlerden biridir. Petrisaj yönetimin de elin pozisyonlar arası geçişi için gerekli süre 1 saniye kadardır. Petrisaj yöntemi ile kandan LA’in uzaklaştırılması hedeflenmektedir.