Kovancılar Evde Masaj Belemi̇r

Ritmik ve akıcı sıvazlamalar masaj tekniklerinin temelini oluşturur. Aynı zamanda bu hareketleri yağ sürerek ve diğer hareketleri birbirine bağlamak için kullanabilirsiniz. El hareketlerinizin hızını ve basıncını değiştirerek bütün vücut için rahatlama ve esneklik sağlayabilirsiniz.

Kovancılar mutlu son evde

Yavaş hareketler sakinleştirici, sert hareketler ise uyarıcı özelliktedir. Sıvazlamalar kan dolaşımını düzenler, sinirleri yatıştırır ve gergin kasları gevşetir.

Kovancılar evde mutlu son

Vurma yöntemi ile yapılan masaj etli ve kaslı bölgeler için oldukça etkilidir. Vurma yöntemini kesinlikle morarmalar ve yaralar üzerinde uygulamayın Bu hareketler kan dolaşımını hızlandırır ve genellikle uyarıcı özelliktedir. Yavaş bir şekilde yapıldığında sakinleştirici etkisi bulunmaktadır. Kovancılar evde masaj . Birisine vurma yöntemini yapacağınız zaman bu hareketi ilk önce havluda veya kendi üstünüzde denedikten sonra bir başkası üzerinde uygulayabilirsiniz.

Yoğurma tekniği ile yapılan masaj, omuzlar, kalça ve uykuluk gibi etli bölgeler için uygundur. Bu bölgelerdeki kasları esnetip gevşetir. Böylelikle bölgeye taze kan ve besin ulaştırarak kan dolaşımını düzenler. Aynı zamanda toksinlerin kısa zamanda vücuttan atılmasını sağlar. Yoğurmanın derinliği ve hızına bağlı olarak çeşitli faydalar sağlayabilirsiniz.