Elazığ Palu Masöz Bayan Mavi̇su

Elazığ palu masöz bayan İnsan bedeninin farklı bir bölgesine dokunulduğu veya müdahale edildiğinde, vücudun farklı bölgelerinin tepki gösterdiği bilinmektedir. Bu bedenimizi saran sinir ağlarının, birbiri ile bağlantılı olduğunu göstermektedir. Örneğin, baş ağrısı için, vücudun farklı bölgelerine yapılan ovma hareketleri rahatlama sağlamaktadır. Bu ovulan bölgedeki sinir uçlarının, baş bölgesi ile bağlı olduğunu göstermektedir. Elazığ masöz bayan

uygulamalarından, refleksoloji tekniği, belirli bir bölgeye yapılan uygulama ile tüm vücudu etkileme yöntemi olarak kullanılmaktadır. Elazığ palu masöz bayan . Refleksoloji ayakaltına uygulanan bir tekniktir. İnsan bedeninin tüm sinir haritası, ayakaltında bulunmakta ve her bir nokta vücudun bir bölgesini temsil etmektedir. Refleksoloji masaj uygulamasında, ayakaltına belirli noktalara baskılar uygulayarak, hangi bölgelerin tepki verdiği ölçülür. O bölgenin rahatsızlık durumuna göre, işlemler yapılmaya başlanır.

uygulamalarında, ayak başparmak bölgesinden ovulmaya başlanır ve topuk bölgelerine kadar yapılır. Uygulama esnasında, elin rahat hareket etmesini sağlamak için çeşitli yağlar kullanılabilmektedir. Ayakaltında tüm noktalara eşit oranda baskılar uygulanarak yapılmaktadır. Başparmaklardan topuklara, topuklardan başparmak altına doğru hareketler kesintisiz olarak yapılır ve tüm vücudun uyarılması, rahatlaması sağlanmış olur.